7.700 Kč s DPH
6.364 Kč bez DPH
6364 Kč ks

Vznik stříbrné hvězdy

Po několika letech absence v roce 1934 Mercedes-Benz vrátil značku s třícípou hvězdou do seriálu Grand Prix. Pro tento rok byla stanovena nová pravidla pro vozy stratující v závodech seriálu GP – mimo jiné maximální hmotnost 750 kg. Mercedes-Benz vytvořil elegantní a aerodynamický vůz s dlouhou opěrkou hlavy a výfukovým potrubím vedeným podél vozu. Objem motoru tohoto vozu je 3364 cm³, výkon 354 hp při 5800ot/min, maximální rychlost 300km/h.
3.6.1934 na závodu Eifel na slavném Nürnburgring měl být křest ohněm tohoto nového vozu. Protože hlavní jezdec týmu Rudolf Caracciola byl stále mimo závodní okruhy následkem úrazu, byl zapsán do soutěže mladý nadějný jezdec Manfred von Brauchitsch.

Při kontrole vozidel den před závodem bylo zjištěno, že  vůz překračuje stanovený váhový limit o 1 kg, to znamenalo konec závodu, nastala ale dlouhá noční pracovní směna a bílá barva z vozu byla obroušena, čímž byl váhový limit splněn. Nová hliníková karoserie tak dala vzniknout termínu „Stříbrné šípy“. Druhý den jel Manfred von Brauchitsch se startovním číslem 20 vzrušující závod a  skončil první. Na druhém místě následoval Hans Stuck na Auto Unionu a třetí byl Louis Chiron na Alfa Romeo.

Rok: 1934

Popis modelu: Jde o kovový model, má látkou čalouněné sedadlo, snímatelný kryt motoru, sklopný větrný štítek, otevírací víčko nádrže. U modelů nové produkce jsou demontovatelná kola. Jen kola se skládají z 280 ručně montovaných drátů, dalších 35 ocelových drátů je v mřížce chladiče, 41 kabelů, 78 nýtů. Mřížka chladiče z 35 ručně pájených nerezových drátků. Brzdové bubny mají naznačenou ventilaci a pod úhlem natočené štěrbiny na vnějším bubnu. Samotný model má asi 890 součástek.

Dostupnost: Ihned k odeslání

Cena u výrobce: Vyprodáno