8.300 Kč s DPH
6.860 Kč bez DPH
6860 Kč ks

1000 dílů – 1 model auta:

Tento závodní vůz vyvinutý Ferdinandem Porschem psal dějiny tak, jako žádný před ním. V r. 1936 představil AUTO UNION typ C monopost, který byl totálně odlišný od ostatních v té době známých závodních vozů.  To bylo díky nekonvenčnímu designu, senzačnímu vidlicovému 16 válcovému motoru umístěnému za řidičem a za přední a zadní nápravou – inovace, která se stala brzy naprosto běžnou.

K úspěchu této hvězdy přispělo i to, že silný motor o výkonu 520 koní a objemu 6005 cm³ byl řízený vysoce nadaným závodníkem Berndem Rosemeyerem. Četná vítězství na velkých cenách a na mistrovství Evropy učinily r. 1936 nejúspěšnějším pro Auto Union. Ještě také v r. 1937 mohl  triumf Auta Union držet hlavního konkurenta Mercedes – Benz v šachu a s dalšími pěti závodními vítězstvími pokračovat dále v úspěšné kariéře – ta však, kvůli smrtelné nehodě při jízdě o světový rekord 1938, vzala záhy tragický konec.  Po konci druhé světové války byly ve Zwickau obdivované závodní vozy předány SSSR jako válečná reparace. Co se s nimi stalo, není do dneška jednoznačně vysvětleno.

Rok: 1936- 1937

Odkaz na video s vozem Auto Union C a D:

Legendární vozy Auto Union opět ve městě svého zrodu, ve Zwickau

Popis modelu: Auto Union typ C byl zkonstruován z 1026 dílů, později se počet dílů navýšil o nippely v dokonale zpracovaných kolech. Byl prvním, který tuto metu v modelech 1:18 překonal. Jednotlivé díly jsou zhotoveny z vysoce kvalitního materiálu: 23 dílů ze zinku, 754 z oceli, mědi nebo leptáním a 153 z umělé hmoty. Zbývajících 96 jsou šroubky a nýty s vyznačením hlaviček šroubků. Sedadlo je čalouněno látkou, kola jsou demontovatelná, snímací je kryt přední části modelu a kapota motoru. Dále má model otevírací víčko nádrže a uvnitř i sítko.